14.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

Raundi i ardhshëm Prishtinë-Beograd pas zgjedhjeve

flamuri i kosoves dhe serbeveDialogu i Beogradit dhe Prishtnës, me ndërmjetësimin e BE-së, do të vazhdojë në nëntor, ka deklaruare mbrëmë kryeministri serb Ivica Daçiq.

Ai, siç bën të ditur Koha, ka saktësuar se raundi i radhës së dialogut do të mbahet në javën e parë të nëntorit, menjëherë pas zgjedhjeve lokale në Kosovë, më 3 nëntor.

Më Shumë

Automekaniku në Suharekë godet aksidentalisht me çelës të punës fëmijën 9-vjeçar, i mituri pëson frakturë në kokë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur dje në Suharekë, ku një fëmijë ka pësuar lëndime të rënda trupore pasi u godit aksidentalisht me një...

Zelenskyy OKB-së: Izoloni Rusinë

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskyy i tha të martën Këshillit të Sigurimit të OKB-së se Rusia duhet të izolohet ndërkombëtarisht për referendumet false të organizuara...

Lajmet e Fundit