12.8 C
Prizren
E premte, 1 Mars, 2024

Raundi i ardhshëm Prishtinë-Beograd pas zgjedhjeve

flamuri i kosoves dhe serbeveDialogu i Beogradit dhe Prishtnës, me ndërmjetësimin e BE-së, do të vazhdojë në nëntor, ka deklaruare mbrëmë kryeministri serb Ivica Daçiq.

Ai, siç bën të ditur Koha, ka saktësuar se raundi i radhës së dialogut do të mbahet në javën e parë të nëntorit, menjëherë pas zgjedhjeve lokale në Kosovë, më 3 nëntor.

Më Shumë

Projekti për rregullimin e rrugës ‘Shuaip Spahiu’ në Prizren: Do të zëvendësohen drunjtë e dëmtuar

Projekti për rregullimin e rrugës “Shuaip Spahiu” në Prizren është një hap i rëndësishëm drejt përmirësimit të hapësirave publike. Drejtori i Shërbimeve Publike, Çelë Lamaj,...

Prizren, 7 aktakuza kundër  11 personave

Prokuroria Themelore në Prizren, gjatë 24 orëve të fundit, ka ngritur  7 aktakuza kundër  11 personave. Dy aktakuza kundër 6 personave për veprat penale “Sulmi”...

Mish dhe ndryshk

Lajmet e Fundit