33.8 C
Prizren
E martë, 16 Korrik, 2024

Sot vendoset për punën e Kuvendit

KuvendiKosoves5-27Fushata e partive politike ka ndikuar edhe në punën e Kuvendit të Kosovës dhe për këtë arsye sot Kryesia e Kuvendit pritet të vendos se a do të vazhdojnë me seancat gjatë fushatës parazgjedhore apo do të ndërpriten derisa të mbahen zgjedhjet.

Shqyrtimi i kësaj pike u njoftua në seancën e së enjtes nga kryetari i Kuvendit, Jakup Krasini, me rastin e ndërprerjes së seancës për shkak të kuorumit, ku mungonin deputetët e koalicionit qeverisës dhe kabineti qeveritar.

Ai tha se për vazhdimin e punës së mëtutjeshme të Kuvendit gjatë fushatës do të vendoset të hënën në bashkëpunim me Grupet Parlamentare.

Më Shumë

Shërbimi i Kardiologjisë në Spitalin e Prizrenit forcon bashkëpunimin me Klinikën e Kardiologjisë së QKUK-së

Dr. Narqize Arënliu Hoxhaj, drejtoreshë ekzekutive, së bashku me drejtorin mjekësor, Dr. Hasan Arzuallxhiu dhe drejtorin e infermierisë, Bsc. Fevzi Xhemali, së premtes, në...

Ansambli “Lidhja e Prizrenit” nga Prizreni po merr pjesë në festivalin ndërkombëtar të valleve në Abu Dhabi

Ansambli "Lidhja e Prizrenit" nga Prizreni po merr pjesë në festivalin ndërkombëtar të valleve në Abu Dhabi të Emiratet e Bashkuara Arabe. Drejtori i Ansamblit,...

Lajmet e Fundit