13.8 C
Prizren
E mërkurë, 17 Prill, 2024

Reagon BD-ja: PDK-ja po bënë fushatë gjatë procesit zgjedhor

hoqe e qytetitBashkimi Demokratik në Prizren, ka reaguar ndaj parregullsive të procesit zgjedhor, që po bëhen nga PDK-ja. Kryetari i Shtabit Zgjedhor i BD-së, Nysret Durmishi tha se në shkollën e fshatit Hoqë , ku edhe po zhvillohet procesi zgjedhor, PDK-ja ka vendosur e kandidatit të tyre për Asamblenë Komunale, Shaip Buduri.“Po ashtu në muret e shkollës është shkruar numri 99 dhe PDK”

Sipas tij, PDK-ja në këtë fshat ka vendosur edhe një afishe të madhe, vetëm 10 metra larg vend-votimit.

Durmishi tregoi se bartësi i listës së PDK-së, Nijazi Kryeziu ka vizituar të gjitha vendvotimet. Sipas tij, Kryeziu ka qëndruar në vendvotimin 2004a tek shkolla “Motrat Qiriazi”, si dhe në qendrën e votimit 2003a në shkollën “Abdyl Frashëri”

“Si shqetësim më i madh i vëzhguesve tonë është gjetja e personave te vdekur neper te gjitha librat e votuesve ne te gjitha vendvotimet. Si dëshmi bashkangjesim fotot e dërguar nga vëzhguesit tone ne teren./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Sot varroset aktorja Shirine Morina

Sot në orën 16:00 do të bëhet varrimi i aktores së njohur, Shirine Morina. Teatri Kombëtar i Kosovës ka njoftuar se sot do të organizojë...

“Mat Moto” sjell motoçikleta elektrike

“Mat Moto” nga Mitrovica sjell motoçikleta elektrike! Koha e mbajtjes së baterisë: Nga 27 deri në 50 km. Për 3 veta. Kapaciteti i ngarkesës:...

Lajmet e Fundit