23.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

Rektori Gashi “qorton” dekanët

IbrahimGashi-rektori UPRektori i UP-së, Ibrahim Gashi ka porositur gjithë dekanët e tij se nuk bëjnë mirë nëse ata të shkojnë nëpër zgjedhjet të partive politike.

Ai në emisionin Puls të KTV-së ka cilësuar se dekanët me këtë gjest e dëmtojnë imazhin e vendit. Por Gashi nuk ka lënë pa treguar edhe për takimin e tij me kryeministrin Hashim Thaçi gjatë kohës së fushatës në fshatin e tij.

“Arsyeja e shkuarjes në atë tubim në fshatin tim ka qenë ndërtimi i një mbikalimi dhe kam kërkuar që kjo të realizohet asgjë nuk ka qenë më shumë” ka shtuar Gashi.

Më Shumë

Tejkaloi shpejtësinë në zonën urbane, prizrenasi gjobitet me 500 euro dhe i merret leja për një vit

Policia rrugore në Prizren, ka gjobitur me 500 euro dhe ia ka konfiskuar patentë shoferin, pasi në zonën 50km/h kishte lëvizur me shpejtësi 128km/h. “Me...

MAPL ndan 10.5 milionë euro për projekte në komuna

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal ka bërë të ditur se kjo ministri së bashku me donatorët kanë ndarë 10.5 milionë euro për projekte...

Lajmet e Fundit