16.8 C
Prizren
E enjte, 28 Shtator, 2023

Reperi që vdiq sot, Coolio, performoi në Kosovë pas luftës

Ylli i “Gangsta’s Paradise”, Coolio, i cili vdiq sot në moshën 59-vjeçare, performoi në Prishtinë gjatë vitit 2002 para mijëra fansave.

Ai mbajti koncert pas luftës në Kosovë në kuadër të turneut të tij “USO”. Reperi gjithashtu pati performuar në atë kohë edhe në Bosnje dhe Hercegovinë.

Coolio, llogaritet të jetë reperi i parë ndërkombëtar, i cili mbajti koncertin në Prishtinë dhe kështu ai u hapi rrugë yjeve tjerë botëror për të performuar në shtetin më të ri të Evropës.

Artisti amerikan u gjet i vdekur në dyshemenë e banjës në shtëpinë e një miku të tij. Shkaku i vdekjes nuk është bërë ende i ditur.

Asambleja e OKB, presidenti i Shqipërisë kërkon njohjen e Kosovës

Presidenti Bajram Begaj ka mbajtur fjalën e tij në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së mbrëmjen e djeshme. Nga New Yorku, Begaj bëri thirrje vendeve që...

Moti sot në ditën e parë të vjeshtës me temperatura deri në 32 gradë Celsius

Instituti hidrometeorologjik i kosovës ka njoftuar se sot në ditën e parë të vjeshtës parashihet mot me temperatura të larta. Sipas këtij instituti, temperaturat maksimalet...

Lajmet e Fundit