8.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

Reperi që vdiq sot, Coolio, performoi në Kosovë pas luftës

Ylli i “Gangsta’s Paradise”, Coolio, i cili vdiq sot në moshën 59-vjeçare, performoi në Prishtinë gjatë vitit 2002 para mijëra fansave.

Ai mbajti koncert pas luftës në Kosovë në kuadër të turneut të tij “USO”. Reperi gjithashtu pati performuar në atë kohë edhe në Bosnje dhe Hercegovinë.

Coolio, llogaritet të jetë reperi i parë ndërkombëtar, i cili mbajti koncertin në Prishtinë dhe kështu ai u hapi rrugë yjeve tjerë botëror për të performuar në shtetin më të ri të Evropës.

Artisti amerikan u gjet i vdekur në dyshemenë e banjës në shtëpinë e një miku të tij. Shkaku i vdekjes nuk është bërë ende i ditur.

Më Shumë

Alabbar: Durrësi do të jetë një Monako e dytë

Kur në Shqipëri debati publik e politik për projektin e Portit të ri Turistik të Durrësit vijon të jetë i ndezur, Mohamed Alabbar deklaron...

Nis asfaltimi i dy rrugëve në Prizren

Ka filluar asfaltimi i rrugëve “Trepetic-Petrovë” dhe “Serbicë-Smaq” në Komunën e Prizrenit. Fllimin e punimeve nga afër e kanë parë kryetari i Prizrenit, Shaqir...

Lajmet e Fundit