33.8 C
Prizren
E martë, 16 Korrik, 2024

Rexhaj kërkon votën shtëpi për shtëpi

rexhaj ne zhurKandidati i Lëvizjes Vetëvendosje! për kryetar të Prizrenit, Arbër Rexhaj, votën e 3 nëntorit ka filluar të kërkojë shtëpi për shtëpi. Ai sot ka qëndruar në lagjen e Susurve në fshatin Zhur.

Rexhaj tha se banorët e Zhurit vazhdojnë të jenë viktimë e mospërfilljes së pushtetit. “Tashmë bëhen 3 palë zgjedhje elektorale ku banorët e Zhurit, me qëllim të sigurimit të votave manipulohen vazhdimisht në emër të lokalizmave. Mirëpo zhurianët, tashmë më së miri e dijnë se prejardhja apo afërsia nuk garanton praninë dhe vëmendjen e pushtetarëve për të dhënë përgjegje për problemet e përditshme të qytetarëve”, tha Rexhaj.

Sipas tij, e drejta e votës është e drejtë e pa ndërmjetësueshme dhe e patjetërsueshme. “Ajo do të duhej ta shprehte vullnetin politik të secilit prej neve. Prandaj, ideja e votës për konceptin dhe programin politik duhet të triumfojë mbi idenë e votës mbi bazën e njohjes personale”, tha Rexhaj. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Rekord gjobash, policia lëshoi dorën të mërkurën -“i fiku” qytetarët me 2486 tiketa

E mërkura ka qenë dita kur policia ka bërë “kërdi” me dënime në trafik. Këtë ditë, forcat e rendit nuk falën kundërvajtësit, duke shqiptuar hiq...

NATO e shqetësuar: Situata e sigurisë në Kosovë ka mundësi për përkeqësim

NATO-ja dhe forca e saj paqeruajtëse në Kosovë, e njohur me shkurtesën KFOR, janë “shumë të shqetësuar për situatën e sigurisë dhe mundësitë e...

Lajmet e Fundit