20.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Ronaldo i ka disa fjalë për Cristiano Ronaldon

Para se bota të njihte Cristiano Ronaldon, i vetmi Ronaldo në qarkullim që magjepste të gjithë rruzullin ishte Luis Nazario Da Lima.

I njohur edhe si “Fenomeni”, ai mahniti gjatë karrierës së tij duke u bërë idhull i shumë fëmijëve në të gjithë globin dhe shumëkush e ka cilësuar si sulmuesin më të kompletuar të futbollit modern, të ndalur për fat të keq vetëm nga dëmtimet e njëpasnjëshme që i shkurtuan karrierën.

Sa herë që përmendet emri Ronaldo, për brezat që e kanë parë atë të luajë, është e sigurt se ai është “origjinali” e jo portugezi që ndoqi hapat e tij te Real Madrid duke e marrë si shembull.

“Duhet të jetë bezdisëse për Cristianon që njerëzit thonë se unë jam Ronaldo origjinal. Njerëzit nuk mund të krahasohen, Cristiano do të mbetet në historinë e futbollit për golat dhe vazhdimësinë që ka pasur. Ai do ta mbyllë si një ndër më të mirët. Ai, si Messi, si të tjerë”, shpjegoi vetë Ronaldo në një bashkëbisedim në rrjetet sociale me Fabio Cannavaron ku ai kaloi edhe disa nga etapat e viteve në Itali.

Më Shumë

Kurti në Bratislavë: S`mund të dal mbi ligjin për situatën në veri

Në forumin ‘Globalsec’ në Bratislavë, kryeministri Albin Kurti shpjegoi situatën aktuale në veri të Kosovës. Ai tha se kryetarët e rinj të komunat në...

Diego Simeone ‘këshillon’ lojtarët sa herë duhet të kryejnë marrëdhënie seksuale

Trajneri i Atletico Madrid-it, Diego Simeone, ka bërë shaka se lojtarët që bëjnë seks vetëm katër herë në muaj nuk mund të paraqiten në...

Parashikimi i motit

Lajmet e Fundit