14.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Prill, 2023

Rrebeshi shkakton dëme në Prizren

foto-1_5314Shiu i rrëmbyeshëm i shoqëruar me erë të fortë ka shkaktuar dëme në Prizren, të dielën pak para orës 18:00.

Të reshurat në intervalin prej disa minutash kanë bërë që qytetarët të kujdestarojnë pranë kanaleve atmosferikë, në mënyrë që të evitohen përmbytjet, që kishin ndodhur në disa lagje të qytetit vetëm pak ditë më parë.

Nga shiu e era e kanë pësuar edhe drunjtë që kanë penguar qarkullimin nëpër rrugën “Adem Jashari”.

Më Shumë

Për 1 vit më shumë se 250 punonjës policorë të hetuar nga IPK

Janë gjithsej 257 punonjës të Policisë së Kosovës që përgjatë vitit 2022 kanë qenë të hetuar nga Inspektorati Policor i Kosovës. Kështu është thënë në...

Prizren: Djali ia demolon zyrën babait, policia e arreston dhe i sekuestron marihuanë e heroinë

Policia e Kosovës raporton se kanë arrestuar në Prizren një person të dyshuar, mashkull, i cili ka ushtruar dhunë ndaj babait të tij. ‘’Është arrestuar...

Babait

Lajmet e Fundit