14.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

Rruga horror në Prizren (Video)

Rruga “Tusus” në Prizren është bërë e gati e pakalueshme për automjetet, raporton Klan Kosova. Telashet u krijuan qysh kur një gropë u hap përskaj udhës.

Për këtë çështje, prizrenasit akuzojnë një fqinj të tyre, Muhamet Kryeziun, se me vetëdije e ka gërryer dheun para një viti, kur rruga ende nuk ishte e shtruar me kubëza.

Mirëpo, këto akuza i hedh poshtë Kryeziu, i cili thotë se dheun e mori në masë të kontrolluar.

Përveç Kryeziut, këta banorë të rrugës “UÇK” në Prizren, ankesa kanë edhe në Komunë, për të cilën thonë se e ka bërë rregullimin me pllaka të betonit në mënyrë të papërgjegjshme.

Ndërsa, pushteti lokal vetëm thotë se është në dijeni për ankesat që i kanë parashtruar këta banorë. /Klan Kosova/

Më Shumë

Parashikimi i moti për sot në Kosovë: Parashihen reshje dhe ulje e temperaturave

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës parashikon që sot mbi vendin tonë të mbajë mot i vranët. Sipas IHMK-së, parashikohet ulje e lehtë e temperaturave. Gjatë ditës mund...

Gashi: Bakalli e ka telefonuar gjykatësin në Prizren për ta dënuar Demaçin

Analisti Shkëlzen Gashi ka folur për Ligjin e Lustracionit. Gashi në emisionin Pressing në T7, tha se një ligj i tillë do të shkaktonte shumë...

E kërkon MIlani

Lajmet e Fundit