19.8 C
Prizren
E diel, 16 Qershor, 2024

Rusia bombardon qytetin e vet

Rusia aksidentalisht ka bombarduar qytetin e saj të Belgorodit dhe tani kanë dalë pamjet e shpërthimit të bombës në zonë.

Guvernatori rajonal Vyacheslav Gladkov tha se shpërthimi kishte lënë një krater të madh rreth 20 metra të gjerë në qendër të qytetit, transmeton Telegrafi.

Bombardimi i qytetit ishte bërë nga një aeroplan luftarak SU-34, kur aksidentalisht shkarkoi mjete aeroplani.

Mediumi Nexta ka publikuar një video që tregon shpërthimin e bombës ajrore në qytetin rus Belgorod.

Më Shumë

Ndahet nga jeta ish-drejtori i Komunës së Prizrenit dhe themeluesi i RTV “Yeni Donem”, Mehmet Bytyç

Është ndarë nga jeta në moshën 69-vjeçare Mehmet Bytyç, një nga emrat që dha kontribut të madh për komunitetin turk të Kosovës. Bytyçi ishte...

Arrestohen tre persona në Malishevë për posedim të armëve: Konfiskohet një pistoletë me 6 fishekë

Dje, në Malishevë janë arrestuar tre të dyshuar për përfshirje në veprime kriminale. Gjatë aksionit policor është konfiskuar një pistoletë me 6 fishekë të kalibrit...

Sot nis Euro 2024

Lajmet e Fundit