16.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Sali Asllanaj: Po i fshijë borxhet e Blerim Kuçit

SaliAsllanaj-ldkKryetarit të Suharekës, Sali Asllanajt, pjesa e parë e këtij viti të qeverisjes, i ka shkuar duke i fshirë borxhet që ia ka lënë ish-kryetari i Komunës, Blerim Kuçi. Ai thotë se gjatë kësaj periudhe kohore, përveç fshirjes së borxheve, janë realizuar edhe projektet e mbetura në gjysmë nga ish kryetari Kuçi.

“Në gjashtë mujorin e parë jam marrë me fshirjen e borxheve që ish-kryetari Blerim Kuçi ia ka lënë Komunës së Suharekës, por edhe i kemi përfunduar projektet që i ka lënë në gjysmë”, thotë Asllanaj për “PrizrenPress”.

Sipas tij, pushteti i kaluar keqmenaxhoi me punët e Komunës së Suharekës.

“Blerim Kuçi e futi komunën në borxhe, të cilat na kanë paraqitur probleme dhe kam qenë i detyruar që t’i fshijë këto borxhe”, shprehet Asllanaj.

Ai tregon se pavarësisht fshirjes së borxheve, në gjashtë mujorin e parë të këtij viti janë filluar të realizohen shumë projekte të cilat janë premtuar gjatë fushatës zgjedhore.

“Kemi filluar edhe projekte të reja. Shumë shpejt do të fillojmë edhe me projekte të tjera”.

“Do t’i realizoj të gjitha premtimet që kam dhënë pavarësisht shumë problemeve që na ka lënë qeveria e kaluar”, thotë Asllanaj. /PrizrenPress.com/

Vrasja në Malishevë, zbulohet identiteti i të dyshuarit dhe viktimës – ishin shokë

Një vrasje e rëndë ka tronditur sot qytetin e Malishevës. Dyshohet se për motive krejtësisht të rastit një person ka privuar nga jeta shokun...

Mbi 2 mijë gjoba trafiku në 24 orët e fundit

2 mijë e 65 gjoba trafiku janë shqiptuar në 24 orët e fundit në vendin tonë. Policia ka bërë të ditur se gjatë kësaj periudhe...

Lajmet e Fundit