19.8 C
Prizren
E diel, 14 Korrik, 2024

Salustro paralajmëron ankesë ndaj lirimit të Limajt

SalustroProkurori i EULEX-it, Mauricio Salustro, nuk pajtohet me vendimin e Gjykatës për lirimin nga aktakuza e Fatmir Limajt dhe 9 bashkëluftëtarëve të tij. Ai ka vendosur që të shfrytëzojë të drejtën e tij për tu ankuar.

“Edhe pse më 17 shtator gjykata ka dhënë arsyet e pamohueshme juridikisht dhe në bazë të drejtësisë kristal të pastra, për lirimin e Fatmir Limajt dhe të tjerëve, prokurori Salustro vazhdon me të veten”, avokati Tomë Gashi

Limaj dhe të tjerët, u liruan nga akuza për krime lufte edhe në procesin gjyqësor të nisur në maj të vitit 2012.

Më Shumë

Afrim Tejeci: Bizneset në Prizren presin funksionalizimin e ‘Parkut të Biznesit’

Kryetari i Odës së Prizrenit, Afrim Tejeci, thekson se bizneset janë në pritje të funksionalizimit të "Parkut të Biznesit" në këtë qytet. “Me anë të...

Sot, më vapë se dje, temperatura deri në 36 gradë

Për sot parashikohet të mbajë mot me diell në pjesën e parë të ditës, ndërsa pasdite priten vranësira të pjesshme, të cilat në zona...

Lajmet e Fundit