11.8 C
Prizren
E premte, 31 Mars, 2023

Sanksionet ndaj Rusisë, serbët afat deri më 1 shtator

Russsia-Serbia-flamujtShteti i Serbisë ka kohë deri më 1 shtator, që të faktojë gatishmërinë e saj në lidhje me vendimin që do të marrë, për të qenë ose jo pro vendimit për vendosjen e sanksioneve ndaj Rusisë.

Ky lajm është bërë i ditur nga gazeta “V.Novosti”, sipas së cilës trysnia e vendeve Perëndimore ndaj Beogradit, mbi të gjitha ndaj kryeministrit Aleksandar Vuçië, ka arritur kulmin pas rrëzimit të avionit malajzian në Ukrainën Lindore.

Të gjithë politikanët dhe diplomatët, që kanë biseduar me Vuçiç gjatë ditëve të fundit, kanë kërkuar me këmbëngulje, që Serbia të përcaktohet qartë porsa i përket çështjes së Rusisë.

Më Shumë

Vjedhje në Rahovec

Në një shtëpi në rrugën “Vëllezërit Haradinaj” në Rahovec,  hajnat kanë vjedhur para e gjësende në vlerë prej mijëra euro. Vjedhja ka ndodhur gjatë ditës...

Prizreni ngrohet përnjëmend nga dielli (VIDEO)

Arbana së shpejti pritet të bëhet burim i nxehtësisë për Prizrenin.   Në 10 hektarë tokë, do të shtrihet projekti për ngrohtoren e qytetit financuar nga...

Lajmet e Fundit