17.8 C
Prizren
E diel, 26 Maj, 2024

Seksi oral i ndihmon femrat të përballojnë depresionin!

cifti martesorSeksi oral i ndihmon femrat të përballojnë depresionin. Ky është rezultati i një studimi të kryer në SHBA nga specialistët e Universitetit të New York-ut.

Sipas specialistëve, sperma e mashkullit mund të konsiderohet një lloj antidepresivi natyral. Eksperimentet u kryen tek 293 femra.

Në përfundim të studimit ekspertët dolën në përfundimin se femrat që kryenin seks oral i rezistonin më mirë stresit dhe depresionit.

Sipas studiuesve, sperma ndihmon edhe në problemet me gjumin, duke normalizuar jetën e femrave.

Më Shumë

Masakra e ‘Tusuzit’, Selmanaj thotë se nuk do të ndalet thirrja për drejtësi

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj ka thënë se “Lagjja e Trimave”, e meriton këtë emër, për faktin se dha shumë për...

VV kalon edhe dy marrëveshje ndërkombëtare me ndihmën e opozitës, një tjetër ende në shqyrtim

Kuvendi i Kosovës ka miratuar dy marrëveshje ndërkombëtare të mbetura nga seanca e kaluar, me ndihmën e votave të opozitës. Për marrëveshjet e tretë,...

Lajmet e Fundit