16.8 C
Prizren
E premte, 2 Qershor, 2023

Selimi: Thaçi e Veseli nuk e takuan Adem Jasharin

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi ka thënë se Hashim Thaçi dhe Kadri Veseli gjashtë vjetët e fundit të jetës së Adem Jasharit nuk janë takuar dhe as nuk kanë komunikuar me njëri-tjetrin.

Në një intervistë për ‘Kosova Sot’, Selimi tha se Thaçi dhe Veseli kanë mundur të shkojnë ta takojnë Adem Jasharin, pra kanë pasur mundësi.

“Adem Jashari nuk e ka ditur se ku janë ata, por ata e kanë ditur se ku është Adem Jashari dhe nuk kanë ardhur asnjëherë që ta takojnë, edhe pse ata herë pas here, sidomos që nga viti 1996 janë futur në Kosovë. Por, një gjë e di, që ata diku për 6 vitet e fundit të jetës së Adem Jasharit nuk janë takuar me njëri-tjetrin, as nuk kanë komunikuar me njëri-tjetrin…”, shprehet njëri nga protagonistët kryesor të luftës, Rexhep Selimi.

Më Shumë

Liria dhe Ulpiana luajnë ndeshjen e barazhit të Ligës së Parë

Edicioni 2022/23 i Ligës së Parë të Kosovës ka përfunduar javën e kaluar, teksa sot (e shtunë) do të zhvillohet barazhi mes dy nënkampionëve...

Haradinaj: Alarm përjashtimi i Kosovës nga “Defender 2023″

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka reaguar lidhur me situatën e fundit pas vendosjes së sanksioneve për Kosovën nga...

Moti sot me diell

Lajmet e Fundit