19.8 C
Prizren
E mërkurë, 28 Shtator, 2022

Sëmurët Muja, nuk merr pjesë në gjykim

Ramadan Muja 2Kryetari i Prizrenit, Ramadan Muja nuk është paraqitur sot në Gjykatën Themelore. Ai për shkaqe shëndetësore nuk ka mundë të marrë pjesë në gjykimin e radhës.

Gjykata, ndërkaq ka marrë vendim që në mungesë të Mujës seanca gjyqësore të  shtyhet për një ditë tjetër. Zëdhënësi i Komunës, Ymer Berisha tha se kryetari Ramadan Muja është i ftohur dhe se me rekomandimin e mjekëve nuk ka marrë pjesë në gjykim. “ Është me grip të lehtë. Mjekët e kanë rekomanduar që të pushojë”, tha Berisha.

Kryetari Muja nuk ka marrë pjesë as në seancën e sotme të Asamblesë Komunale në të cilën është diskutuar buxheti komunal për vitin 2014./PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Deschamps: Franca e Botërorit do të jetë ndryshe

Franca pësoi humbje nga Danimarka në ndeshjen e fundit të grupit 1 në Ligën A në Ligën e Kombeve (2-0).  Trajneri Didier Deschamps pas kësaj...

Rusi: Qindra të arrestuar në protestat kundër vendimit të Putinit për dërgimin e civilëve në luftë

  Qindra njerëz janë arrestuar nga autoritetet ndërsa protestat kundër “mobilizimit të pjesshëm” të ri të Rusisë vazhdojnë në të gjithë vendin, ka thënë një...

Lajmet e Fundit