16.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shtator, 2022

Kryeziu mirëpriti përfaqësuesit e BKI-së

LDK-BIK 1Përfaqësuesit e Bashkësisë Islame kanë vizituar LDK-së në Prizren. Ata janë prituar  nga kryetari Eqrem Kryeziu dhe nënkryetari Hanefi Muharremi.

Kryetari i BIK-ut në Prizren Lutfi Ballëku shprehu kënaqësinë e tij dhe delegacionit me të cilin shoqërohej për mikpritjen nga kryetari Kryeziu dhe nënkryetari Muharremi.

Ballëku uroi kryetarin Eqrem Kryeziu për kandidaturën e tij për të parin e  Komunës së Prizrenit.  Ai në këtë takim  evokoi kujtimet e mira nga e kaluara  e bashkëpunimit ndër institucional në mes Komunës së Prizrenit dhe Bashkësisë Islame të Prizrenit në kohën kur komunën e Prizrenit e qeveriste LDK-ja me Eqrem Kryeziun.

Në këtë takim u diskutua për problemet aktuale me të cilat ballafaqohet komuna e Prizrenit në përgjithësi dhe vet Bashkësia Islame në veçanti, ku për këtë u dhanë edhe ide dhe mundësi për zgjidhjen e tyre.

BKI dhe LDK-ja janë shprehur të gatshëm që të bashkëpunojnë edhe  në të ardhmen./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Foshnjës tetë muajshe indiane i hiqet thonj-prerësi nga fyti pasi e kishte gëlltitur gabimisht

Një thonj prerës i është hequr nga fyti një djali tetë muajsh, pasi e ka gëlltitur aksidentalisht. Fotot tronditëse tregojnë mjekë të shumtë që përpiqen...

Biden: Do të përgjigjemi shpejt nëse rusët aneksojnë territoret ukrainase

Shtetet e Bashkuara do të punojnë me aleatët dhe partnerët perëndimor për të ashpërsuar sanksionet kundër Rusisë nëse ajo anekson territore në Ukrainë. Kështu ka...

Lajmet e Fundit