19.8 C
Prizren
E enjte, 30 Maj, 2024

Shokenhof: Serbia ende nuk i ka plotësuar kushtet e vëna

Qeverise serbise-objektiSerbia ende nuk i ka plotësuar të gjitha kushtet për të kaluar shkallën tjetër në rrugën e vet evropiane, ka thënë për gazetën Novosti të Beogradit, Andreas Shokenhof.

Sipas tij duhen ende përpjekje që Gjermania të bindet për të dhënë ‘dritën e gjelbër’ për fillimin e bisedimeve për interesim. “Zbatimi i Marrëveshjes së Brukselit po bëhet shumë ngadalë. Ka ende shumë çështje të hapura të cilat liderët e dy vendeve duhet t’i zgjidhin”, thotë Shokenhof.

”Mbajtja e zgjedhjeve të lira dhe fer më 3 nëntor është gjithashtu pjesë e kësaj. Ndërsa Beogradi duhet t’i sqarojë më mirë popullit në veri të Kosovës se ç’dobi ka nga procesi i normalizimit”, porosit Shokenhof.

Më Shumë

Policia jep detaje për arrestimin e njërit nga gjashtë familjarët që u shpallën në kërkim nga policia në Prizren

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar A.L, njërin nga gjashtë personat që ishin në kërkim nga autoritetet. A.L dyshohet për veprën penale “Vrasje...

Shpetim Duro, trajner i ri i FC Suharekës

Shpetim Duro është emëruar trajner i ri i FC Suharekës. Lajmi e ka bërë me dije FC Suhareka në faqen zyrtare në “Facebook”. "Timonieri nga Shqipëria...

Lajmet e Fundit