18.8 C
Prizren
E enjte, 28 Shtator, 2023

Sezoni i ri, Ballkani i vjetër, Suharekasit mposhtin sërish kryeqytetasit

Ballkani ka triumfuar në duelin derbi të xhiros së 5-të të Albi Superligës së Kosovës në Futboll.

‘Portokallinjtë’ triumfuan me rezultat minimal 1-0 në “Fadil Vokrri” ndaj kryeqytetasve.

Heroi i këtij takimi ishte Albion Rrahmani i cili realizoi me kokë në minutat shtesë të pjesës së parë.

Ballkani regjistron fitoren e tretë në po aq xhiro të zhvilluara këtë sezon, duke grumbullar 9 pikë, për t’u gjendur vetëm prapa Gjilanit që ka 13 pikë, por që ka pesë ndeshje të zhvilluara.

Kujtojmë që Ballkani tashmë ka krijuar një rekord tejet impresiv ndaj Prishtinës në garat e Superligës, duke regjistruar fitoren e gjashtë radhazi ndaj kryeqytetasve.

Mungesa e trotuareve ua vështirëson lëvizjen e lirë nxënësve në Prizren

Në Prizren shumë objekte shkollore që ndodhen në skaj të rrugëve automobilistike, po ua pamundësojnë nxënësve dhe prindërve të lëvizin lirshëm në vajtje-ardhje nga...

Sot ditë zie shtetërore në nderim të policit të vrarë, Afrim Bunjaku

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, në mbështetje të Kushtetutës së Kosovës, ka marrë vendim që dita e hënë, 25 shtator 2023, të shpallet ditë...

Lajmet e Fundit