-4.2 C
Prizren
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Shaqir Totaj: Edi Shukriu ka lënë gjurmë të pa diskutueshme

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook ka ngushëlluar për vdekjen e akadamikes nga Prizreni, Edi Shukriu.

Totaj shkran se me pikëllim ka marrur lajmin për ndarjen nga jeta të veprimtares së shquar kombëtare.

Si profesoreshë e Universitetit të Prishtinës dhe anëtare e Akademisë së Shkencave e Arteve të Kosovës, ka lënë gjurmë të pa diskutueshme për brezat e rinj dhe mungesa e saj do të ndjehet gjatë. Në këto momente të vështira për familjen, miqtë e kolegët e saj, bashkëndjej dhembjen.” – ka shkruar Totaj.

Edi Shukriu ka ndërruar jetë në moshën 72-vjeçare akadmikja kosovare, Edi Shukriu.

Më Shumë

Vataj e Vehapi vizitojnë në Hagë liderët e UÇK-së

Ramë Vataj dhe Idriz Vehapi kanë vizituar në Hagë liderët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, të cilët po mbahen në paraburgim nga Gjykata Speciale. Vataj...

Juventus kërkon ndërprerjen e kontratës me Pogba

E ardhmja e Paul Pogba te Juventus është në dyshime serioze me klubin që po shqyrton mundësinë e shitjes, apo edhe të ndërprerjes së...

Lajmet e Fundit