14.8 C
Prizren
E martë, 27 Shtator, 2022

Shembet një pjesë e rruges “Afrim Krasniqi” në Tusus, e shtruar disa ditë para zgjedhjeve (VIDEO)

Mbrëmë rreth orës 22 si pasojë e reshjeve të shiut dhe punimeve jo kualitative, është shembur një pjesë e rrugës “ Afrim Krasniqi” në lagjen Tusus.

Një pjesë e rrugës së shtruar me kubëza nga komuna e Prizrenit para më shumë se një muaj e gjysmë, ka rrëshqitur mbrëmë si pasojë e të reshurave të shiut dhe punimeve jocilësore në këtë projekt, thotë i shqetësuar banori i kësaj pjesë të lagjes Tusus, Hysni Berisha, i cili kërkon intervenim nga organet kompetente për sanimin e gjendjes pas shëmbjes së rrugës.

Edhe banori tjetër, Vllaznim Berisha, thotë se më shembjen e kësaj rrugë është vështirësuar dukshëm lëvizja e qytetarëve të cilët e frekuentojnë këtë rrugë për nevoja të përditshme të tyre. Përveç shembjes së kësaj pjese, këta banorë thanë në fund se edhe projekti i përgjithshëm i saj nuk është përfunduar, pasi që rruga nuk është shtruar me kubëza në gjatësinë e paraparë për të gjitha familjet që jetojnë aty./TvPz

 

Më Shumë

Sulmohet një person nga qentë endacak në Dragash

Një person është dërguar në spitalin rajonal të Prizrenit për tretman mjekësor, pasi është sulmuar nga një grup qenësh. Në raportin 24 orësh të Policisë...

Jasharaj:Nuk jemi tërhequr e s`do të tërhiqemi pa u realizuar kërkesat tona

Greva në arsim dhe administratë vazhdon edhe sot, përkundër ndërmjetësimit të Avokatit të Popullit, i cili po përpiqet të gjejë një zgjidhje ndërmjet sindikatave...

Lajmet e Fundit