9.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Shfaqet ariu i murrmë në Suharekë: Bllokon komunikacionin

Në fshatin Popolan të Komunës së Suharekës është parë një ari i murrmë, i cili është incizuar nga disa persona të kësaj ane

Në orët e vona të mbrëmjes së kaluar ariu ua ka zënë rrugën disa persona në këtë fshat, pasmje të cilat ua sjellim më poshtë.

Kujtojmë, që arusha e murrme u bë hit medial muajin e fundit, për ashpërsimet e saj. U tha se kjo ndodhi pasi dikush nga banorët ia kishte mbytur këlyshët

Më Shumë

Osmani në Krushë: S’mund të ketë paqe e stabilitet në rajon pa zbardhjen e fatit të të zhdukurve me dhunë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, sot ka bërë homazhe në Kompleksin Memorial të dëshmorëve dhe të martirëve në Krushë të Madhe me rastin e...

Moti sot kryesisht me diell, temperaturat deri në 21 gradë Celsius

Të enjten mbi Kosovë do të mbajë mot kryesisht me diell. Vranësira të pakta parashihen rreth relievit malor. Sipas Institutit Hidrometerologjik të Kosovës temperaturat do të...

Lajmet e Fundit