17.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Shtatë mësimdhënës në Prizren u infektuan me COVID-19

Shtatë mësimdhënës në Prizren janë infektuar me COVID-19.

Drejtoresha e Arsimit në Prizren, Xhemile Thaçi–Vezgishi tha se mësimdhënësit e infektuar kanë qenë në pushime verore.

“Kanë qenë pushimet verore dhe 7 mësimdhënësve u kemi dëshiruar vetëm shërim të shpejt”, tha Thaçi–Vezgishi, shkruan “PrizrenPress”.

Ajo tregon se mësimdhënësit e sëmur do të lirohen nga puna, kur fillon procesi mësimor.

“Ministria e Arsimit ka marrë vendim që gjatë pandemisë mësimdhënësit me probleme shëndetësore të lirohen nga puna”, tha ajo./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Shqyrtohet vendimi i qeverisë për masat në furnizim me energji

Komisioni për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti sot do të mbajë mbledhje. Në këtë mbledhje do të bëhet shqyrtimi i Vendimit të Qeverisë për zgjatjen...

Përmirësimi i infrastrukturës zgjon interesimin e bujqve në Suharekë|Video

Komuna e Suharekës këtë vit ka ndarë një buxhet prej 140 mijë eurosh për rregullimin e rrugëve fushore në disa fshatra të kësaj komune....

Lajmet e Fundit