8.8 C
Prizren
E shtunë, 26 Nëntor, 2022

Shtëpia e Bardhë thotë se Rusia gjendet në një pozicion sulmi

 

Sekretarja e shtypit në Shtëpinë e Bardhë, Jen Psaki, ka folur rreth zhvillimeve në krizën Ukrainë-Rusi.

Psaki ka deklaruar se trupat ruse mund të sulmojnë Ukrainën në çdo kohë, shkruan BBC, transmeton Klankosova.tv.

“Unë nuk do t’i jap një afat kohor shtesë. Ne kemi thënë se mund të ndodhë në çdo kohë dhe ata janë në një pozicion sulmi për disa kohë,” tha ajo.

Më Shumë

Ermal Fejzullahu e zbulon se si është njohur me bashkëshorten e tij

Artisti i njohur dhe mjaft i dashur për publikun, Ermal Fejzullahu, ka qenë i ftuar në emisionin “Më lër të flas”. Këngëtari ka treguar...

Ja kur iu dalin studentëve shtesat e qeverisë prej 100 euro

Ekzekutimi i shtesave nga 100 euro për grupin e parë të studentëve aplikues pritet të ndodhë brenda këtij muaji. Ani se nuk është bërë i...

Lajmet e Fundit