12.8 C
Prizren
E diel, 2 Tetor, 2022

Shteti, i pafuqishëm karshi uzurpatorëve në veri

Mitrovice-VeriuKa 14 vjet që Abdylqerim Mripa nuk po mund të ketë qasje në pronën e tij në veri të Mitrovicës. Banesa e tij dydhomëshe është e uzurpuar që nga viti 2000 nga familja e Vesko Raduloviq.

Policia e Kosovës por as Agjencia Kosovare e Pronës nuk po mund ta dëbojnë uzurpatorin Raduloviq. Ky i fundit madje nuk është duke e paguar as qiranë për pronarët legjitimë të kësaj prone,shkruan Tribuna.

Për një gjë të tillë, familja Mripa posedon edhe verifikimin nga Agjencia e Pronës ku vetë ata kanë dhënë pëlqimin për përfshirjen e pronës në skemën vullnetare të qiradhënies nga data 04.06.2007, por që nga atëherë nuk ka marrë asnjë cent nga qiraja

Previous articleMirupafshim!
Next articleFushata me FAK-un

Më Shumë

Ylli në grup të vështirë në FIBA Europe Cup

Kampioni i Kosovës në basketboll, Golden Eagle Ylli, pasi nuk arriti të kualifikohet në grupet e Ligës së Kampionëve, duke u mundur nga Benfica,...

Çmimet e derivateve, lirohet për një cent benzina

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT) ka publikuar çmimet tavan për shitjen e derivateve për të martën. Sipas njoftimit, benzina është liruar për një...

Lajmet e Fundit