16.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Smajl Latifi takon ministrin e FSK-së

Takimet zyrtare Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi takimet zyrtare i ka vazhduar sot, duke e takuar ministrin e FSK-së Rrustem Berisha dhe Komandantin e FSK-së Rrahman Rama, me të cilët ka biseduar për bashkëpunimin në mes të Komunës dhe dy institucioneve.

Ministri Rrustem Berisha dhe Komandanti Rrahman Rama, e kanë uruar Kryetarin Latifi për marrjen e detyrës së Kryetarit të Rahovecit duke i dëshiruar suksese dhe kanë kërkuar, që gjatë vitit 2018 të organizojnë në aktivitet-marsh nga ana e FSK-së, në respekt të historisë dhe vlerave që ka Komuna e Rahovecit.

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, i ka falënderuar për vizitën dhe për urimin e bërë, kurse për planifikimin e organizimit të aktivitetit-marshit gjatë vitit 2018, sigurisht që në si Komunë, do të japim kontributin tonë, pasi që kjo ka të bëjë edhe me vlerat dhe historinë që ka Komuna jonë.

Më Shumë

Jasharaj paralajmëron përkeqësim të situatës nëse nuk ekzekutohen pagat

Kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj i ka bërë thirre Qeverisë së Kosovës të ekzekutoj pagat për të gjithë punëtorët e arsimit më së largu...

“Batistuta ishte i vrazhdë dhe dorështrënguar”

Antonio Cassano ka pasur fjalë shumë të ashpra për ish-bashkëlojtarin e tij të Romës, Gabriel Batistuta. Antonio Cassano ka tërhequr së fundmi vëmendjen mbi veten...

Moti sot

Lajmet e Fundit