14.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

Në vend të urimit

Shkruan: Sahit Osmani 

Sa do largë q të jesh
Mua afër do më kesh

Nëse rrugën nuk e di
Ti m’trego unë do t’vij

Në mos ardhça eja ti
Të pret zemra lumturi

Dhe ato flakët e urrejtjes
Do t’i shkrijmë në buzëqeshje

Më Shumë

Azemi nga sektori privat: Qeveria na mashtroi, përgatitjet për grevë kanë filluar

Pas Sindikatës së Bashkuar të Arsimit të Kosovës, greva e radhës e organizuar në Kosovë do të jetë nga Sindikata e Sektorit Privat. Këtë...

Çmimi i derivateve për 24 orët e fundit

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë publikoi dje çmimet tavan për derivatet e naftës. Çmimet maksimale janë si në vijim: 1.60 euro për Litër, për produktin...

Lajmet e Fundit