18.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

“Sofra e Ramazanit” ndihmon disa fshatra në rajonin e Hasit

Shoqata Humanitare “Bereqeti” dega në Prizren, po vazhdon t’i ndihmojë familjet në nevojë me pako ushqimore në Muajin e Ramazanit.

Koordinatori i shoqatës “Bereqeti”, Kurtish Hoxhaj, ka njoftuar se kanë vizituar familjet në nevojë në disa fshatra të rajonit të Hasit dhe me këtë rast kanë shëpërndarë pako ushqimore.

Këshilli i Bashkësisë Islame në Prizren i falënderon kontribuesit për ndihmat e ofruara me qëllim të zbutjes së gjendjes së rënduar ekonomike nga pandemia COVIT-19.

Më Shumë

Zgjedhjet presidenciale në Turqi, sot vendoset nëse Erdogan do të jetë në pushtet edhe për pesë vjet

Turqit sot po voton në një balotazh të rëndësishëm presidencial për të vendosur nëse Recep Tayyip Erdogan duhet të mbetet apo jo në pushtet...

“The Guardian”: Britanikët të shqetësuar për ndëshkimet e SHBA-së dhe BE-së ndaj Kosovës

Mediumi prestigjioz britanik “The Guardian” i ka kushtuar një artikull situatës aktuale në Kosovë, konkretisht tensioneve në veri të vendit. “The Guardian” duke u thirrur...

Mona Liza

Lajmet e Fundit