15.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Maj, 2024

Sonte në Prizren, nata finale e Festivalit Ndërkombëtar të Poezisë “Ditët e Naimit”

Sot është nata finale e Festivalit Ndërkombëtar të Poezisë “Ditët e Naimit”.

Ky festival mbahet tri ditë radhasi në Tetovë dhe ditën e tretë në Prizren.

Çmimi i këtij festivali pritet të ndahet nga kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, duke filluar nga ora 20:00.

Më Shumë

Kadri Veseli nga Haga: Mos të cenohet besimi i popullit të Kosovës në Gjykatën Speciale

Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, duke u ndërlidhur me deklaratat në seancën e sotme në Hagë, ka kërkuar që procesi të jetë...

Gjendet personi që u raportua i zhdukur në Prizren

Është gjetur personi i raportuar si i zhdukur në Prizren. Motra e tij kishte thënë në Polici se ai kishte dalë nga shtëpia më 15...

Lajmet e Fundit