25.8 C
Prizren
E hënë, 24 Qershor, 2024

Sot dy përballje interesante në basketboll – njëra në Prizren, tjetra në Suharekë

Xhiroja e dytë në Prince Caffe Superligën e Kosovës do të sjellë ndeshje shumë interesante.

Ndeshja e parë do të zhvillohet sot ndërmjet kampionit aktual, Golden Eagle Yllit dhe kampionit të trembëdhjetëfishtë të Kosovës, Sigal Prishtinës.

Te Ylli rikthehet trajneri Adis Beciragiq, i cili mori pjesë në Kampionatin Evropian të basketbollit me Bosnje e Hercegovinën, kurse te Prishtina u largua trajneri Ekrem Memnun.

Të dy skuadrat pësuan në xhiron e parë. Therandasit humbën nga Rahoveci me rezultat 90:88, kurse prishtinasit nga Peja 70:76, transmeton Klankosova.tv.

Sfida e dytë e ditës së shtunë zhvillohet mes Ponte Prizrenit dhe Pejës.

Prizrenasit kërkojnë fitoren e parë në këtë edicion, pas humbjes nga mitrovicasit në xhiron e parë, kurse pejanët hyn pas fitores ndaj kryeqytetasve dhe do të mundohen të vazhdojnë serinë pozitive.

Java 2

E shtunë

17:00 Golden Eagle Ylli – Sigal Prishtina

19:00 Ponte Prizreni – Peja

Më Shumë

Komuna e Prizrenit paralajmëron hapjen e Shtëpisë së Pleqve dhe rifunksionalizimin e ambulancës për pensionistët

Nënkryetari i Komunës së Prizrenit, Kujtim Gashi, ka pritur të mërkurën në takim kryetarin e Shoqatës së Pensionistëve të Prizrenit, Isuf Vraniqi, sekretarin Alajdin...

Fillon ndërtimi i objektit të ri të Gjykatës Themelore në Prizren

Sot ka filluar faza e parë e ndërtimit të objektit të ri për Gjykatën Themelore në Prizren, e vendosur në rrugën “Tahir Sinani”, pranë...

Bregu i shpëtimit

Lajmet e Fundit