15.8 C
Prizren
E enjte, 30 Maj, 2024

Trevoh Chalobah vendos të largohet nga Chelsea në janar, e ardhmja e tij në Itali

Trevoh Chalobah do të largohet nga Chelsea gjatë afatit kalimtar të janarit.

Mbrojtësi i ri anglez mbeti në londër përkundër ofertave të shumta që kishte gjatë verës, por trajneri Thomas Tuchel vendosi ta mbajë në skuadër.

Gjithsesi anglezi i ri nuk ka luajtur shumë pasi në këtë fillim sezoni ka vetëm një ndeshje prej 90 minutave të zhvilluara dhe të tjerat ka qëndruar në bankën rezervë.

23-vjeçari nuk dëshiron të mbetet në bankë dhe i ka bërë të qartë drejtuesve të Chelseat se dëshiron largimin në janar.

Mediat e ndryshme në Angli dhe Itali kanë raportuar se Roma është skuadra favorite për t’i marrë shërbimet e Chalobah.

Dy skuadrat kanë marrëdhënie të shkëlqyera mes vete, derisa një ndihmë të madhe për transferimin e lojtarit në Olimpico po e jep edhe Tammy Abraham që e ka mik të ngushtë mbrojtësin.

Interesim për qendërmbrojtësin anglez kanë shprehure dhe Inter, Milan, RB Leipzig dhe Newcastle United. /Telegrafi/

Më Shumë

Këngëtarja e njohur ndahet nga i dashuri i saj 30 vjet më i ri

Madonna është ndarë nga i dashuri i saj 35 vite më i ri. Kështu bëjnë të ditur mediat e huaja, gjersa thonë se kjo ndodhur...

Zafir Berisha kujton heroizmin dhe rezistencën e ‘Lagjes së Trimave’ në Prizren

Kryetari i Nismës në Prizren, Zafir Berisha, ka përkujtuar masakrën e Tusuzit në 25-vjetorin e sulmit serb ndaj shqiptarëve në lagjen "Tusuz" të Prizrenit "Lagja...

Lajmet e Fundit