4.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Sot i jepet lamtumira e fundit profesoreshës Lulije Kukaj- Buzhala

Pardje ndërroi jetë profesoresha e Gjuhës Shqipe Lulije Kukaj Buzhala.

Lajmin e bënë të ditur familjarët përmes një postimi në Facebook duke kujtuar dhe vlerësuar figurën dhe rendësin që profesoresha ka pasur në shoqëri.

Lulije Kukaj Buzhala ishte një aktiviste e çështjeve kombëtare e cila kontribuoi në edukimin e shumë gjeneratave gjatë periudhës së para luftës.

Lamtumira e fundit asaj do t’i jepet sot në varrezat e fshatit Buzhalë në Prizren, në ora 13:00, kanë njoftuar familjarët e së ndjerës.
Lulije 1

Më Shumë

Policia identifikon të dyshuarat e kërkuara për vjedhjen e një telefoni në Prizren

Policia e Rajonit të Prizrenit ka njoftuar se të dyshuarat për vjedhjen e një telefoni në një dyqan në Prizren, janë lajmëruar në stacion...

Shakira: Faleminderit për mbështetjen tuaj!

Një këngë nga ylli latin Shakira për ish-partnerin e saj Gerard Pique duke e tradhtuar ka thyer rekorde në YouTube, shkruan gazeta "Kosova Sot...

Lajmet e Fundit