17.8 C
Prizren
E premte, 24 Maj, 2024

Sot Lincoln-Ballkani, kampioni i Kosovës synon kalimin në play-off

Ballkani sot synon ta rrëzojë përfundimisht Lincoln Red Imps dhe të sigurojë raundin e play-off në Ligën e Konferencës.

Pas fitores 2:0 në Prishtinë, “Xhebrailat” do të hyjnë në fushë për ta ruajtur rezultatin kundër skuadrës nga Gjibraltari.

Padyshim, kampioni i Kosovës mbete favorit dhe tashmë ka mësuar nga humbja prej Ludogorets që të mos përsërisë gabimet që ishin shfaqur në duel me skuadrën bullgare.

Përballja mes Lincoln dhe Ballkanit do të nis më fillim nga ora 18:00 dhe zhvillohet në “Victoria Stadium”.

Përndryshe, me sigurimin e ‘biletës’ për në play-off – Ballkani më shumë gjasë do të takohet me Bate Borispol.

Më Shumë

Totaj lavdëron pjesëmarrjen e qytetarëve në zgjedhjen e projekteve

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, ka shprehur kënaqësi për angazhimin e qytetarëve në propozimin dhe votimin e projekteve më të mira në zonat e...

Plagoset me armë zjarri një person në Nashec të Prizrenit

Një person është plagosur me armë zjarri në mbrëmjen e së premtes në fshatin Nashec të Prizrenit. Rastin për Klankosova.tv e ka konfirmuar zëdhnësi i...

Lajmet e Fundit