3.8 C
Prizren
E martë, 28 Mars, 2023

Suhareka bëhet “Brazili kosovar” (VIDEO)

Është mbajtur të shtunën edicioni i tretë i karnavalit “Golden Eagle 2022” në Suharekë.

 

E ky edicion ishte më ndryshe, pasi pati përformues nga 15 shtete të ndryshme të botës, përfshirë edhe Brazilin, që është kampion i këtyre manifestimeve.

Ardhjet nga jashtë Kosovë, nxiti edhe numër të madh të pranishmëve.

Karnevalet janë festime të famshme në Ameriken Latine, dhe janë kthyer në ngjarje të përmasasve gjigante në gjithë botën.

Këto informacione thanë se i morën para se të vinin edhe më të  vegjlit.

Në fund, ngjarja u mbyll me një koncert deri në orët e vona të së shtunës, ku kishte artistë të ndryshëm nga skena vendore.

 

Më Shumë

Vjedhje në Rahovec

Në një shtëpi në rrugën “Vëllezërit Haradinaj” në Rahovec,  hajnat kanë vjedhur para e gjësende në vlerë prej mijëra euro. Vjedhja ka ndodhur gjatë ditës...

Pasardhësi i mundshëm i Putinit thotë se vendet e NATO-s janë palë në konflikt në Ukrainë

Sekretari i Këshillit të Sigurisë të Rusisë, Nikolai Patrushev, ka pohuar se NATO është palë në luftën në Ukrainë. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi,...

Drejtqëndrimi yt

Lajmet e Fundit