20.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Suharekasi i tretë i arrestuar në Kumanovë

Pasi publikuam dy nga të arrestuarit në Kumanovë që janë nga qyteti dhe fshatrat e Suharekës, nga reagimet e të njohurve dhe personave të afërt kuptuam që edhe njëri pjestar i listës është nga Suhareka, e saktësisht nga fshati Sopijë.

Ai quhet Bajram Elshani.

Bajrami, sa mund të shihet në fotografitë në profilin e tij në Facebook, punon si punëtor sigurimi./therandapost.com/

Më Shumë

Ky pritet të jetë largimi i parë nga Malisheva

Skuadra e Malishevës ka arritur të sigurojë mbijetesën në Superligën e Kosovës. Malisheva me trajnerin Bylbyl Sokoli përmbushi pritshmëritë dhe tashmë pritet të ketë ndryshime...

99 vjet nga vdekja e Dantes së shekullit të 20-të

Më 3 qershor të vitit 1924, në Austri ka vdekur shkrimtari Franz Kafka. Ai ishte i lindur në Pragë 1883, nënshtetas austro-hungarez, me prejardhje...

Lajmet e Fundit