21.8 C
Prizren
E mërkurë, 27 Shtator, 2023

Suharekë, shkon në pushim, hajdutët ia vodhën automjetin

Në fshatin Nëpërbisht të Suharekës një person ka raportuar në polici se persona të panjohur kanë vjedhë automjetin furgon, pronë e vëllait të tij.

Bëhet e ditur se automjeti kishte qenë i parkuar në oborrin e shtëpisë së tij, derisa ai gjendej në pushim në Shqipëri.

Njësitë relevante policore kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe janë duke e hetuar rastin.

 

U përkujtua masakra në Gollubovc të Malishevës

Sot u bënë 25 vite nga njëra prej ngjarjeve më të rënda në Komunën e Malishevës, “Masakra e Gollubovcit”, ku u vranë dhe u...

“Persona të armatosur u futën në manastir”, Dioqeza e Prizrenit del me njoftim

Dioqeza Rashkë-Prizren ka lëshuar një reagim lidhur me vrasjen e pjesëtarit të Policisë së Kosovës dhe plagosjen e dy të tjerëve. Ata kanë kanë...

Lajmet e Fundit