19.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Sulmohet fizikisht një femër në Suharekë, arrestohet i dyshuari

Një person është arrestuar në Suharekë, pasi që i njëjti kishte sulmuar fizikisht viktimën femër kosovare.

Viktima punëtore e një kompanie deri sa ka qenë duke punuar kishte pasur mosmarrëveshje me të dyshuarën femër –motra e të dyshuarit e cila e kishte njoftuar të dyshuarin dhe i njëjti kishte shkuar në lokacionin e tyre dhe kishte sulmuar viktimën e lartcekur.

Viktima ka pranuar tretman mjekësor, ndërsa me vendim të prokurorit kujdestar, i dyshuari ndalohet në mbajtje për 24 orë.

Më Shumë

Murati: Deri tani kemi alokuar 60 milionë euro për rrymën, çmimi për kilovat është më i lirë se në Shqipëri

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, ka bërë të ditur se rrymën e kanë subvencionuar me 60 milionë euro deri tani nga...

Prizrenasja që ishte shpallur e zhdukur bashkëjeton me një person në Gjakovë

Është gjetur një femër, e cila më 22 shator 2022, në Stacionin Policor Prizren, nga familjarët e saj është raportuar e zhdukur. Policia ka njoftuar...

Lajmet e Fundit