2.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

Superliga rikthehet me disa duele interesante

Skuadrat elitare të vendit tonë, rikthehet këtë mesjave me ndeshjet e javës së shtatë.

Kjo xhiro nis sot pasdite me dy duelet Fushë Kosova-Ballkani, Gjilani-Liria dhe Malisheva-Llapi, ndeshje këto që parashikohet të sjellin sfida interesante pasi që pikët janë tejet të rëndësishme nga këto përballje.

Ndërkohë, të enjten do të luhen edhe dy ndeshjet e fundit të javës së shtatë, ku do të ballafaqohen Prishtina-Dukagjini dhe Feronikeli ’74-Drita.

Superliga /Java e shtatë

Sot takohen:

Fushë-Kosova-Ballkani

Gjilani-Liria

Malisheva-Llapi

Nesër takohen:

Prishtina-Dukagjini

Feronikeli ’74-Drita

Më Shumë

Dalin në shitje biletat për ndeshjen Ballkani-Viktoria Plzen

Ballkani ka njoftuar se i ka hedhur në shitje biletat për ndeshjen ndaj Viktoria Plzenit në kuadër të Ligës së Konferencës. Ndeshja do të zhvillohet...

Një muaj paraburgim ndaj dy të dyshuarve për përfshirje në grabitjen në Suharekë

Gjykata Themelore e Prizrenit ka vendosur për një muaj në paraburgim ndaj dy të dyshuarve për dhënien e ndihmës gjatë kryerjes së veprës penale...

Lajmet e Fundit