2.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

Arrestohet shoferi i një autobusi në Prizren – tentoi ta godiste inspektorin komunal

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në Prizren, pasi që i njëjti kishte tentuar ta godas me autobus inspektorin komunal të Prizrenit.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që i njëjti derisa ishte duke drejtuar automjetin-autobus, nuk i është bindur urdhrit të inspektorit komunal të KK-Prizren për t’u ndalur për kontroll dhe të njëjtin ka tentuar ta godas me automjet”, ka njoftuar policia.

 

Zyrtarit komunal i është ofruar tretman mjekësor, ndërsa i dyshuari pas intervistimit me urdhër të prokurorit është dërguar në mbajtje.


Reklamë

RENELUAL TAHIRI prezenton tipet e banesave në kompleksin “Green Avenue” Blloku B !
Për më shumë informata na vizitoni në pikën tonë të shitjes përballë ‘Premium Park Hotel”.
Si dhe mund të na kontaktoni:
+383 44 128 112 ; +383 49 613 613
Kliko videon 

Më Shumë

Gjermania në krizë buxhetore: Çfarë është në rrezik

Gjykata Kushtetuese Gjermane detyroi qeverinë të heqë 60 miliardë euro nga buxheti. A do të paguhen dot tani rrogat e nëpunësve dhe pensionet? Kjo pyetje...

Moti sot, i vranët dhe me intervale të shkurta me diell

Sot mbi vendin tonë parashihet të mbajë mot i vranët dhe vende-vende me intervale të shkurta me diell. Në viset e larta malore me...

Lajmet e Fundit