10.8 C
Prizren
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Suspendohet për një muaj?

Melbourne Victory mund të mbetet pa yllin e tij, Besart Berisha për një muaj, nëse Komiteti Disiplinor dhe i Etikës i Federatës Australiane të Futbollit e gjen atë fajtor për sjellje josportive ndaj zyrtarit të ndeshjes (referit), shkruajnë mediat australiane, përcjellë zeri.info.

Vendimi për dënimin e futbollistit kosovar do të merret të enjten mbrëma në Sydney dhe golashënuesi më i mirë në histori të A-League mund të suspendohet me së paku katër ndeshje për shkak të sjelljes së tij të fundit antisportive.

Apeli refuzon ankesën e “Burdushit” ndaj vendimit për refuzimin e kërkesës për shtyrjen e vuajtjes së dënimit

Gjykata e Apelit e ka refuzuar ankesën e Hysri Peqanit i njohur si “Burdushi”, kundër vendimit të kryetares së Gjykatës Themelore në Prishtinë, me...

BQK: Asetet e Fondeve Pensionale arritën në 2.61 miliardë euro

Banka Qendrore e Republikës së Kosovës (BQK), njofton se asetet e Fondeve Pensionale në fund të muajit gusht 2023 kanë arritur vlerën 2.61 miliardë...

Lajmet e Fundit