19.8 C
Prizren
E enjte, 30 Maj, 2024

Të dështuarit “riciklohen” nëpër listat zgjedhore

Partit parlamentare-logotIsh-komunarët që morën “shuplakë” në zgjedhjet e fundit lokale, tashmë janë akomoduar në listat zgjedhore për deputetë të Kuvendit të Kosovës.

Të gjitha forcat politike pa përjashtim kanë futur në listat e tyre zgjedhore “çetën” e komunarëve të dështuar për garën zgjedhore në zgjedhjet parlamentare të 8 qershorit.

Analistët politikë konsiderojnë se ata nuk do të duhej të ishin pjesë e lojës, derisa theksojnë se futja në garë e figurave të konsumuara politikisht është bërë sëmundje që po e përcjell Kosovën tash e sa vjet.

Analisti politik, Halil Matoshi, thotë se futja e atyre kryetarëve që kanë humbur zgjedhjet lokale është një tregues se kjo klasë politike nuk është e interesuar të ndryshojë…/Zeri/

Më Shumë

Lista e Shqipërisë për Euro 2024: Çfarë ndodhi me dyshen Uzuni – Cikalleshi

Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, Sylvinho publikoi të hënën listën provizore me 27 lojtarë të ftuar për fazën përgatitore para Euro 2024 të kësaj...

Avokati i Thaçit: Sipas llogaritjeve tona, ZPS-ja nuk e përfundon çështjen deri në maj të 2027-ës

Në konferencën mbi ecurinë e çështjes në rastin ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasnqit, avokati Luka Mishetiq, mbrojtësi i Thaçit,...

Lajmet e Fundit