16.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Të dua o shi !

Skënder Berisha

Pik pik e pik
Ti mik
Ti këngë
Me shpirt

Mos ik
Gjatë rri
Sa ta mbaroj këtë këngë
Që ma lodhi vapa

Rri deri në nisje të këngës së re
Që merr ritmin tënd
Të shtruar
Të përzier me re

Rri e mos përto
Trokit në portat e mbyllura vape
Edhe në këtë dritare

Të falat m’i dërgo edhe andej
Deri në vetullat e ngrysura
Te ajo bima e përmbysur
Dhe te ai kaçurrel

5 gusht 2023, Prizren

Renditja e FIFA-s: Shqipëria ngjit tre vende

FIFA ka publikuar renditjen më të fundit të ekipeve kombëtare. Shqipëria falë paraqitjeve të mira në kualifikueset e shtatorit të Euro 2024 ka arritur...

Universiteti i Hildesheim/Hannover shpalos ofertën e studimit për maturantët e “Loyola-Gymnasium”

Në kuadër të informimit lidhur me orientimin profesional dhe mundësitë e studimit në Universitetin Hildesheim/Hannover në Gjermani, sot, para maturantëve të “Loyola-Gymnasium”, ofertën e...

Lajmet e Fundit