23.8 C
Prizren
E diel, 21 Korrik, 2024

Të dua o shi !

Skënder Berisha

Pik pik e pik
Ti mik
Ti këngë
Me shpirt

Mos ik
Gjatë rri
Sa ta mbaroj këtë këngë
Që ma lodhi vapa

Rri deri në nisje të këngës së re
Që merr ritmin tënd
Të shtruar
Të përzier me re

Rri e mos përto
Trokit në portat e mbyllura vape
Edhe në këtë dritare

Të falat m’i dërgo edhe andej
Deri në vetullat e ngrysura
Te ajo bima e përmbysur
Dhe te ai kaçurrel

5 gusht 2023, Prizren

Më Shumë

Babë e bir arrestohen në Rahovec

Janë arrestuar babë e bir në Rahovec, pasi burri e kanosi gruan e më pas djali e sulmoi fizikisht babain. “DHUNË NË FAMILJE – Rahovec...

Qeveria rrit shtesat për fëmijët

Qeveria ka rritur shtesat për fëmijët. Këtë e ka bërë të ditur kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, përmes një konference për media bashkë me ministrin...

Lajmet e Fundit