17.8 C
Prizren
E premte, 24 Maj, 2024

Çka do të ndodhë sot në Prizren e Rahovec? Këto janë ngjarjet e ditës

Për ditën e sotme janë të paralajmëruara këto ngjarje.

Ora 08:00

Mbahet dita e dytë e perimekulturës “AgroFesta 2023”. (Krushë e Madhe, Rahovec)

Ora 10:00

Mbahet dita e dytë e edicionit të 10-të i DOKU.TECH prezanton programin në kuadër të Dokufest. (Parku i Inovacionit dhe Trajnimeve (ITP) në Prizren)

Më Shumë

Rizvanolli: 101,41 milionë euro është fitimi në ndërmarrjet publike gjatë vitit 2022

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, ka njoftuar se 101,41 milionë euro është fitimi në ndërmarrjet publike qendrore të Kosovës në vitin 2022. Rizvanolli ka thënë...

Murati tregon se si do të funksionojë skema e re e asistencës sociale në Kosovë

Në Objektin e Qeverisë, Kryeministri Albin Kurti dhe ministri i Financave, Hekuran Murati sot morën pjesë në konferencën për shënimin e fillimit të pilotimit...

Lajmet e Fundit