24.8 C
Prizren
E enjte, 18 Gusht, 2022

Të gjithë pjesëtarët e Kombëtares së Kosovës dalin negativ në testet për Covid-19

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka njoftuar se të gjithë futbollistët dhe stafi kanë rezultuar negativ në analizat e koronavirusit.

Testet janë kryer në PCR, i cili është laborator i licencuar i UEFA-s, shkruan portali arbresh.info.

Andaj, “Dardanëve” do t’iu lejohet sot (e mërkurë) të udhëtojnë në Parma të Italisë, aty ku do përballen me Moldavinë.

Kosova përballet me Moldavinë nesër, kurse pas tri ditëve e pret Greqinë në “Fadil Vokrri”.

Më Shumë

Tottenham nuk dorëzohet, përgatit një ofertë të re për Zaniolon

Antonio Conte kërkon me çdo kusht të ketë nën urdhërat e tij këtë sezon te Tottenham edhe yllin e Romës, Nicolo Zaniolo. Sipas Calcio MercatoWeb,...

Plas sherri në një ndejë me muzikë live në Dragash, theret me thikë një person

Një ndejë me muzikë live që u organizua në Lybevisht të Dragashit përfundoi me përleshje në orët e para të së enjtes. Konflikti verbal mes...

Lajmet e Fundit