11.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

Të premten dhe të shtunën mbyllet për qarkullim një pjesë e autostradës “Ibrahim Rugova”

Ministria e Infrastrukturës ka njoftuar se do të mbyllet për qarkullim për të gjitha automjetet segmenti i autostradës Prizren Veri – kyqja Suharekë.

Kjo për shkak të punimeve që do të zhvillohen, respektivisht për nevoja të operatori KOSTT, për vendosjen e shtyllave përgjatë korridorit të Autostradës “Ibrahim Rugova“.

Mbyllja e segmentit të Autostradës kyqja Prizren Veri – kyqja Suharekë, do të bëhet me datë 08 maj (e premte) nga ora 08:00 e mëngjesit deri në orën 18:00, dhe me datë 09 maj (e shtunë)  gjithashtu nga ora 08:00 deri në orën 18:00 pasdite.

Ministria ka kërkuar nga të gjithë pjesëmarrësit në komunikacion që të shfrytëzojnë rrugët nacionale dhe rajonale gjatë kësaj periudhe kohore.

Më Shumë

Horoskopi i ditës së martë, çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Dashi Sot ndiheni të qetë dhe me një mentalitet pozitiv, gati për ta shijuar plotësisht ditën. Nëse keni plane për t’u shoqëruar me miqtë, këshillohet...

Nga i urryeri në hero: Rrugëtimi i mrekullueshëm i Xhakës në Arsenal

Kohës së Granit Xhakës në Arsenal duket se po i vjen fundi. Mesfushori synon një rikthim në Gjermani dhe klubi i Londrës veriore është në...

Lajmet e Fundit