3.8 C
Prizren
E enjte, 23 Mars, 2023

Tentim vrasje në Prizren

Mëngjesi i sotëm e gjeti të trazuar një familje në Prizren.

Kjo pasi rreth orës 05:00 të mëngjesit, dy persona që kanë lidhje familjare patën një zënkë të rëndë e cila për pak sa nuk përfundoi me fatalitet, raporton Gazeta Sinjali.

Me armë zjarri, një person ka plagosur një familjare të tij më të re në moshë.

Bëhet fjalë për një 31-vjeçar i cili ka plagosur me armë zjarri një 25-vjeçare, e cila po trajtohet në Spitalin Rajonal të Prizrenit.

Burime të Sinjalit brenda këtij Spitali, kanë treguar se 25-vjeçarja është jashtë rrezikut për jetë, derisa Policia nuk ka arritur të arrestojë ende të dyshuarin.

Sipas informacioneve i dyshuari është larguar nga shtëpia dhe Policia nuk ka arritur ta kapë ende.

Burime brenda Spitalit thonë se 31-vjeçari dhe viktima 25-vjeçare janë të së njëjtës familje.

Sinjali do të ju mbajë të informuar lidhur me rastin.

/GazetaSinjali/

Më Shumë

Kurti: Pala serbe po i ik nënshkrimit të marrëveshjes

Kryeministri Albin Kurti ka konfirmuar se sot në Ohër është arritur marrëveshja ndërmjet Kosovës dhe Serbisë mbi ankesin e marrëveshjes mbi propozimin evropian.   Megjithatë i...

I dashuri ia pagoi biletën në rend të parë, por e ndau pasi pa Chris Brownin duke i bërë vallëzim sensual të dashurës së...

Chris Brown bëri që një çift të ndahej pasi ai bëri një vallëzim provokues mbi prehrin e një femre në një nga koncertet e...

Lajmet e Fundit