18.8 C
Prizren
E hënë, 20 Mars, 2023

Tentojnë ta kalojnë kufirin me marihuanë, tre të arrestuar në Vermicë

Tre persona janë arrestuar në pikë kalimin kufitar në Vermicë, pasi që gjatë kontrollit në automjetin e tyre është gjetur dhe konfiskuar substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuanë 0.61 gram dhe dafalgan (pluhur i bardhë) në peshë 9.32 gram.

Pas intervistimit me vendim të prokurorit të dyshuarit lirohen në procedurë të rregullt.

Më Shumë

Prishtina e eliminoi Ballkanin, Llapi kalon në gjysmëfinale me penallti

Prishtina, Llapi, Vushtrria dhe Gjilani janë skuadrat gjysmëfinaliste të Kupës së Kosovës në futboll.   Prishtina ka mposhtur kampionin në fuqi, Ballkanin, me rezultat 2:0, në...

Kërcënon kryesindikalisti i KEK-ut: Nëse s’ngritën pagat do ta lëmë Kosovën në terr

Kryetari i Sindikatës së Re të KEK-ut, Nexhat Llumnica, ka paralajmëruar institucionet se kjo sindikatë do të marrë hapa radikal nëse nuk ngritën pagat. Në...

Lajmet e Fundit