24.7 C
Prizren
E shtunë, 4 Shtator, 2021

Tenton t’i ikë Policisë duke kërcyer nga kati i dytë pasi i gjetën drogë, si ndodhi ngjarja në Prizren

Policia e Kosovës dje në Prizren ka arrestuar një person të dyshuar për posedim të substancave narkotike, pasi të njëjtit iu gjetën disa qese me marihuanë.

Por zyrtarët policorë u përballën me tentimin e tij për të ikur gjatë arrestimit.

Burimet e Sinjalit brenda Prokurorisë njoftojnë se gjatë arrestimit, i dyshuari ka tentuar të ikë duke kërcyer nga kati i dytë, por që nuk ia arriti. Policia e kapi të njëjtin dhe e dërgoi në mbajtje.

Zyrtarët policorë kanë arrestuar edhe babain e të dyshuarit, i cili dyshohet se i ka penguar policët për arrestimin e djalit të tij.

Më Shumë

Dita e parë e shtatorit ka mot me diell dhe vranësira

Në Kosovë sot do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bëjnë të ditur se vranësirat vende-vende parashihen...

Quni: Gropa te Sheshi i Lidhjes po e rrezikon jetën e njerëzve

Kandidati i LDK-së për kryetar të Prizrenit, Anton Quni, premton se do të zgjidh problemin e gropës te Sheshi i Lidhjes, i cili që...

Prishja e printerit shtyn vaksinimin në Rahovec

Mbi 200 qytetarë të Rahovecit të cilët të mërkurën kishin shkuar për t’u imunizuar me dozën e parë të vaksinës anti-COVID, u kthyen mbrapsht. Kjo...

Vizat e punës, ambasada e Gjermanisë del me një njoftim

Ambasada e Gjermanisë në Kosovë ka dhënë një njoftim me rëndësi për kosovarët që duan të caktojnë termin për viza të punës. Përmes një njoftimi...

Rama publikon emrat e ministrave të rinj

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka zbuluar përbërjen e qeverisë së re në mbledhjen e Asamblesë Kombëtare të PS-së. Rolin e zëvendëskryeministrit do ta marrë...

Jeronim De Rada dhe problemi pellazgjik

De Rada lindi ne vitin 1814. Në vitin 1848 De Rada boton gazetën “L’Albanesi d’Italia”, e cila konsiderohet e para gazetë shqiptare,… Vepra e tij...

Kandidati për kryetar të Prizrenit, Shaqir Totaj, nderon dëshmorët

Kandidati për kryetar të Prizrenit nga radhët e PDK-së, Shaqir Totaj, i shoqëruar edhe nga shefi i shtabit zgjedhor Kujtim Gashi, kanë nderuar sot...

Profil/ Kush ishte Abdullah Karjagdiu

ABDULLAH KARJAGDIU (1936-2021) Profesor, autor, përkthyes. Lindi në Prizren. U diplomua për gjuhë e letërsi angleze në Universitetin e Beogradit (1961), magjistroi në Universitetin e...

Pse popullsia e gjerë ka mosbesim ndaj vaksinave?

Artan Fugo Në media kurrë nuk del ky fakt. Unë e di që ka gazetarë që do ta kishin qarë si lajm dhe si raportim....

Prizren: Kërcënon policin për shqiptim të tiketës, ndalohet për 6 orë

Një person është shoqëruar në polici pasi që i njëjti gjatë shqiptimit të një tikete e ka kanosur njërin nga zyrtarët policor derisa ishin...

Unë s’jam Noe

Enver Sulaj Lëkundjet nga dallgët më përkundin këndshëm Si dikur në djepin me shkrola Që ma dogjën të parin pastaj edhe shtëpinë Me vete s'kam asnjë shami të bardhë As busull Për...

Spitali i Prizrenit, 171 pacientë në trajtim nga COVID-19

Bazuar në raportin 24-orësh të klinkave COVID-19 në QKUK dhe spitalet e përgjithshme, në trajtim janë 1171 pacientë, 38 më pak se një ditë...

Eulogji për Abuçen

Agim Vinca Profesor Abdullah Karjagdiut (24 dhjetor 1936-28 gusht 2021), në vend të përshëndetjes Në këto ditë fundgushti, kur pandemia e rikthyer po bën kërdi në...

Haskuka i pari kryetar komune që i përgjigjet pozitivisht thirrjes së Kurtit për takim

Ndonëse Kryetari i Suharekës, Bali Muharremaj, e ka refuzuar takimin me Kryeministrin Albin Kurti, ndryshe ka vepruar homologu i tij nga Prizreni, Mytaher Haskuka. Haskuka...

Ronaldo në histori, rekord për golat me kombëtare

Përveçse shpëtoi ekipin e tij, Cristiano Ronaldo vendosi një rekord të ri personal në ndeshjen kundër Irlandës në kualifikueset e Botërorit 2022. Autor i një...

Ambasada e Gjermanisë ka një njoftim të rëndësishëm për kosovarët që duan të punojnë atje

Ambasada e Gjermanisë në Kosovë ka dalë me një njoftim të ri rreth caktimit të termineve për viza pune. Përmes një postimi në faqen zyrtare,...

Lajmet e Fundit