15.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

Marrëveshje për ndërtimin e Qendrës Kulturore Turke në Prizren

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka sot së bashku me ministrin e Ministrisë së Zhvillimit Rajonal, Fikrim Damka kanë nënshkruar marrëveshje të bashkëpunimit për ndërtimin e Qendrës Kulturore Turke në Prizren.

Me këtë rast kryetari Haskuka ka deklaruar se pas përurimit të hapësirave të reja të Qendrës Kulturore Rinore në lagjen Ortakoll, tani po arrihet marrëveshja për ndërtimin e kësaj qendre, që së bashku me Qendrën Kulturore Boshnjake, do të shërbejnë për zhvillimin e aktiviteteve të ndryshme kulturo-artistike.

“Prizreni është kryeqendër e kulturës, ndërkaq këto objekte do të shërbejnë pasurimin e kësaj kulture për të gjihë qytetarët e komunës sonë”, tha kryetari Haskuka.

Më Shumë

Kabinën përplot tym, por Blerand Hasanaj del fitues në garën e Zymit

Startin e pati të mirë dhe ashtu i shkoi në xhiron e parë të garës malore në Zym.  Megjithatë, ngasësi Blerand Hasanaj pati shumë telashe...

“Unë t’vras”/ Burri në Mamushë kërcënon me vdekje fqinjin e tij për shkak të parkingut të lokaleve

Mosmarrëveshjet mes qytetarëve të Kosovës lindin për arsye të ndryshme. Ato shpesh herë eskalojnë në ofendime, të shara e kërcënime në drejtim të njëri-tjetrit,...

E diela me diell

Lajmet e Fundit