10.8 C
Prizren
E premte, 19 Prill, 2024

Tentuan të vrisnin të moshuarën dhe nipin e saj të mitur, në pranga 2 bashkëpunëtorët

Policia ka bërë me dije se janë arrestuar dy nga të dyshuarit të përfshirë në dhunimin dhe djegien e shtëpisë së Lutfie Fanaj në Llakatund të Vlorës.

Ndërsa ish-dhëndri i familjes, Haki Bajrami 51 vjeç nga Kosova është ende në kërkim.

Policia tha se në tentativë për t’u larguar drejt Kosovës është arrestuar në Pikën Kufitare të Morinës njëri prej autorëve të dyshuar, 42-vjeçari Gëzim Bacaj, banues në Kosovë.

Gjithashtu për këtë rast, u vu në pranga 32-vjeçari Durim Kelmendi, banues në Kosovë, i cili dyshohet se duke patur dijeni për këtë krim, nuk e kallëzoi atë.

Këta persona në bashkëpunim me njëri tjetrin kanë dhunuar 70-vjeçaren Luftie Fanajn dhe nipin e saj 14 vjeçar Ledion Bilo.

Ngjarja e rëndë raportohet të ketë ndodhur pasi Bajrami kishte dy muaj që ishte ndarë nga gruaja e tij, mamanë e 14-vjeçarit, Ledion Bilo.

Ky i fundit ditën e djeshme tregoi sesi ish njerku i tij e kishe dhunuar atë dhe gjyshen e moshuar si dhe më pas i kishte vënë flakën banesës.

Më Shumë

Si u vra para syve të gruas e vajzës? – Zbulohen detaje tronditëse të vrasjes së Beqir Morinës në Prizren

Beqir Morina u vra në mënyrë mizore me dhjetë plumba në kokë para syve të bashkëshortes dhe vajzës së tij 8-vjeçare. Aktakuza e Prokurorisë Themelore...

Policia shqipton mbi një mijë e 300 gjoba në trafik brenda 24 orëve

Policia e Kosovës ka bërë me dije se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 1351 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kohore...

Lajmet e Fundit